\\"\\"
Yaşam:
Türkiye'de 1400 Amed,44 Barzani,14 Kürdistan,68 Öcalan var

Hükümetin başlattığı demokratikleşme hamlesi, özellikle Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde nüfus cüzdanlarında da yankısını buldu. İki yıl öncesine kadar nadiren dile getirilen ve resmi kayıtlara giren bazı isimler artık nüfus cüzdanlarında sıklıkla yer almaya başladı.

“TÜİK’e verilerine göre işte o isimler”

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) verilerine göre Türkiye'de, Diyarbakır ve çevresi için kullanılan "Amed" adını kullanan bin 400 vatandaş bulunuyorBu ismi taşıyanların 530'u Diyarbakır'da yaşıyorYine bölgede belli bir kesim tarafından kullanılan "Botan" ismini ise Türkiye'de bin 431 kişi taşıyor.

“531 Dersim ismi var”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun memleketi olan Tunceli'nin diğer adı olan Dersim'i ise 531 kişi kullanıyor. Tunceli'de 22 kişi Dersim ismini taşıyor. Şanlıurfa'nın halk arasında "Riha" olarak bilinen ismiyle aynı adı 3, Erzurum'un "Erzan" olarak bilinen adıyla da 181 kişi bulunuyor. TÜİK'in verilerine göre Türkiye'deki nüfus cüzdanlarında ayrıca dikkat çeken isimler arasında. 44 kişi Barzani, 14 kişi Kürdistan, 68 kişi Öcalan, 11 kişi Talabani, 10 kişi de Rojava ismini tercih etmiş.

Google Reklamları
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Tecavüze uğradı, AIDS olduğunu 6 yıl sonra...
1999 yılında kaçırıldığı kişi tarafından tecavüze uğrayan 36 yaşındaki A.C., tecavüzden sonra AIDS...

Haberi Oku