\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"
banner184
banner185
banner186
Magazin:
Zara'nın Başı Zara Markasıyla Belada
 Giyim markası Zara’nın şarkıcı Zara için Türk Patent Enstitüsü’ne açtığı dava Yargıtayca onandı. Inditex S.A.’nın 2009’da Ankara 2. Fikri ve Sınaî Haklar Hukuk Mahkemesi’nde açtığı davanın dilekçesinde, şirketin 15 yıl önce ‘Zara’ markasınınTürkiye’de tescili için Türk Patent Enstitüsü’ne (TPE) başvurduğu ve markanın artık Türkiye’de tanındığı belirtilmişti. TPE, İspanyol Zara ile sanatçı Zara’nın hizmetlerinin farklı olduğunu ve isimlerinin tüketiciler nezdinde karışıklığa yol açmayacağını belirterek davanın reddini istemişti. 28 Nisan 2003’te ‘Zara’ ibaresinin tescili için TPE’ye başvuran sanatçı Zara’nın avukatı da bu ismin müvekkili tarafından 1998’den yılından beri kullanıldığını belirtmiş, davacı markanın Türkiye’de tanınmış bir marka olmadığını öne sürmüştü.
Mahkeme yargılama sonucunda sanatçının Zara adını 1998’de takma ad olarak aldığını sonrada nüfus kaydına tescil ettirdiğini belirtti.Mahkeme sanatçının Zara markasının reklam gücünden haksız biçimde yararlanacağını ve satışlarını arttıracağını da kararında açıkladı bu sebeble davayı kısmen kabul etti.Hakim sanatçının ismini sadece sanatsal faaliyetlerde kullanmasına diğer alanlarda kullanmasına ise izin vermediğini belirtti.İspanyol marka mahkemenin kararını temyiz etti.Yargıtay 11.Hukuk Dairesi mahkemenin kararını onadı.
Çok Uygun Prefabrik Evler Burada
www.prefabrikyapi.com
prefabrik yapıDepreme dayanıklı, lüks, hızlı kurulum ve montaj, 25 yıllık tecrübe, tek katlı, dubleks prefabrik evler...
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Anahtar Kelimeler
ZaraInditex

Acun’un Keşkesi !
Gençlerle bir araya gelen Acun Ilıcalı, "Ben okurken sınıfın en kötüsüydüm. Ancak bu tip kamplarda parlardım....

Haberi Oku