\\\\"\\\\"
Güncel:
Kurtlar Vadisi'nden operasyona gönderme
Çok Uygun Prefabrik Evler Burada
www.prefabrikyapi.com
prefabrik yapıDepreme dayanıklı, lüks, hızlı kurulum ve montaj, 25 yıllık tecrübe, tek katlı, dubleks prefabrik evler...

Hükümete karşı yapılan operasyonun yankıları sürerken, özellikle Halkbank üzerinde oynanan küresel oyun dikkatleri çekiyor.

AK Parti öncesi dönemde zarar üzerine zarar açıklayan Halkbank, son yılllarda dünya bankaları ile yarışır hale gelmişti. Son olarak, Irak ve İran'la imzalanan petrol-doğalgaz anlaşmalarında kilit rol oynayan Halkbank'a yapılan operasyon kafalarda soru işaretleri bıraktı.

İNGİLTERE VE ABD'NİN İZNİ OLMAKSIZIN İLK PETROL ANLAŞMASI


Özellikle Irak'la yapılan son petrol anlaşması da, kulislerde "İngiltere ve ABD'nin dahli olmaksızın yapılan ilk petrol anlaşması" olarak gösteriliyordu.

Halkbankası'na operasyon yapılmasının hemen ardından, ABD Hazine Bakanlığı Terör ve Mali İstihbarat'tan Sorumlu Müsteşarı David Cohen Türkiye'ye geldi.

HALKBANK OPERASYONU SONRASI, TÜRKİYE'NİN FİNANSAL SIRLARI TEHLİKEYE Mİ GİRDİ?

Cohen'in kimlerle görüşeceği konusunda basına bilgi verilmedi, ancak Cohen İstanbul'da banka genel müdürleriyle bir araya geldi.

David Cohen'in, bankaların genel müdürlerine İran uyarısı yaptığı bildirildi. Star'da yer alan kulis haberine göre Cohen müdürlere, İran'a nükleer çalışmaları nedeniyle uygulanan ambargonun sürdüğünü ve nasıl işletilmesi gerektiğini anlattı. Cohen, "Para trafiğini gevşetmeyin, yaptırımlar bitmedi" mesajını verdi.

Cohen'in banka genel müdürlerine yaptığı bu uyarı, "Halkbank'ın başına gelen sizin de başınıza gelebilir" mesajı olarak algılandı.

Öte yandan, başka kimlerle görüştüğü bilinmeyen Cohen'in İstanbul ziyaretiyle ilgili olarak, Halkbank operasyonu sonrası Türkiye'nin ekonomik stratejileriyle ilgili sızdırmalar olabileceği kulislerde tartışılan en önemli konu olarak gösteriliyor.

KURTLAR VADİSİ PUSU'DA MÜFETTİŞ KANE KARAKTERİ COHEN Mİ?

Gündem operasyonla çalkalanırken, önceki gece Kurtlar Vadisi'nde yer alan Müfettiş Kane karakterinin ekonomiyle ilgili hamleleri dikkat çekti.

Necati Şaşmaz'ın haber portalı yazete.com, "Vadi yine bildi" başlığıyla yayınlanan haberde Müfettiş Kane'in önceki gün Türkiye'ye gelen ABD'li Cohen olduğunu iddia etti.

Tapınakçılar'ın Türkiye'ye gönderdiği Müfettiş Kane, bir taraftan yanında getirdiği Armegedon timleriyle kritik istihbari operasyonlar yaparken, finansal konuda da bir takım çalışmalar içerisine giriyor. Kane, bu iş için Tapınakçılar'ın atadığı Türkiye Baronu'nu görevlendiriyor.

Daha önce de defalarca Türkiye'de kapalı kapılar ardında yaşananlara nokta atışı yapan Kurtlar Vadisi Pusu'nun Müfettiş Kane'i de kafalarda soru işaretleri bıraktı.

TAPINAKÇILAR YETERLİ BAŞARIYI YAKALAYAMAYINCA...

Kurtlar Vadisi'ne geçtiğimiz sezon giren Tapınakçılar, Türk siyaseti ve istihbaratı üzerinde giderek artan dış baskıyı simgeliyor.

Tapınakçılar'ın çalışmalarının yetersiz kalması üzerine yaklaşık bir ay önce Müfettiş Kane daha etkili operasyonlar düzenlemek ve direkt Türk istihbaratını felç etmek üzere görevlendirilip Türkiye'ye gönderilmişti. Daha önce soft vuruşlar yapan Tapınakçılar, Kane'nin gelişiyle birlikte sonuç almak odaklı, sert nokta operasyonlarla Türk istihbaratının üzerine gidiyor.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
normal bir vatandaş 12 ay önce

merak ettiğim bir tek şey var bu yönetmen arkadaşımız bunları.nereden biliyor acaba kendisine bu bilgiyi verenler para karşılığı seneryomu yazıyorlar.

Misafir Avatar
wanted 12 ay önce

ulan wanted senin küfü ederdim ama onlarla hiçbir alakası yok dolayısıyla gerekte yok.ama seni yakalayıp bir ömür boyu ne üstünde oturrabilirsin ne dedoğrultmaya yüz bulabilirsin şerefsiz...

Misafir Avatar
irfan 12 ay önce

murat ıda bakan oğlu yapsınlar olsun bitsin bu iş :)

Misafir Avatar
Baskan 12 ay önce

Su uyur düşman uyumaz..yine her zamanki gibi bizans oyunları oynanıyor. Millet olarak uyanık olalım ve oyuna gelmeyelim. Bu oyunu bozalım.ülkemize hizmet eden devlet büyüklerimize dua edelim. Kardeş kavgası tuzağına düşmeyelim.

Misafir Avatar
can emre 12 ay önce

ulan wandet kunlandigin kelimelere.dikat.

Misafir Avatar
kürt ömer 12 ay önce

Ulan wanted pici senin anani öyle bi Sikerim ki ananin felegi sasar orospu çocuğu

Misafir Avatar
Milliyetçi gençlik 12 ay önce

10 yıldır kurtlar vadisi hiç kaçırmadim sürekli izlerim şüphelerim fettullah g. Üzerine bunlar yayınlanıyor bu diziyi

Misafir Avatar
kenan cula 12 ay önce

Ulan adamlar resmen devletin herşeyini peş keş çekiyorlar herşey ortada üstelik bunun üzerine gidilse yüz mislisi cıkar tarih zulum yapanlardan hesap sorucak k

CHP'li Milletvekilinden soru önergesi
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın soru önergesine kritik yanıtlar...

Haberi Oku